Tematicky zaměřená setkání pro seniory v Benešově

15. 3. 2018

Od dubna 2018 budou nově otevřeny aktivizační kurzy pro seniory, které připravila organizace Tři, o.p.s., ve spolupráci s městem Benešov. Kurzy se budou konat v domech s pečovatelskou službou a budou určeny jak pro klienty pečovatelské služby, tak i pro ostatní seniory s bydlištěm v Benešově.

Společná setkání seniorů budou zaměřena na jejich podporu a motivaci vedoucí k udržení či zlepšení samostatnosti, smysluplnému využití volného času a předcházení sociálnímu vyloučení. Zároveň půjde o příležitost k setkávání se ve společnosti a k získávání potřebných a zajímavých informací.

Náplní bude kombinovaný aktivizační program, tematicky zaměřené setkání u kávy a drobného občerstvení, důraz na trénování paměti a reminiscenci, vše doplněné hudebními a výtvarnými činnostmi.

Účastní si budou moci vybrat jeden ze dvou paralelně běžících kurzů. První začne 6. dubna 2018 a bude probíhat každý pátek od 14:00 hod. v prostorách Klubu seniorů v domě s pečovatelskou službou v ulici M. Kudeříkové. Druhý bude probíhat od 9. dubna 2018 každé pondělí rovněž od 14:00 hod. ve společenské místnosti domova s pečovatelskou službou na Malém náměstí.

Místa je možné si zarezervovat už nyní u pracovnice organizace Tři, o.p.s. Mgr. Lenky Tůmové na e-mailu nebo telefonicky na čísle 731 480 350.